pátek 30. srpna 2013

Modelky,   a zase ty modelky !

Když  památkářka začne  pořádát modní přehlídky,  případá si často jako Alenka v říši divů. A když si k tomu vymyslí, že bude skládat program akce  z historických a současných módních trendů,   tak to už je na pováženou.

S velkým nadšením jsme začali připravovat první velkou  přehlídku.   Od začátku  nám bylo jasné, že pro historickou část  musíme vybírat jiné modelky než pro  předvedení současné módy. Léta strávená v zámeckých zdech mi nedovolí s klidným svědomím obléknout do krinolíny dívku s modelkovskou chůzí.

Velká neznámá pro nás byla současná móda. Kde vzít modelky,  koho oslovit?  Měli  jsme štěstí, pomohla dcera jedné známé,  majitelka modelingové agentury. Díky jí jsme pochopili, že základ přehlídky jsou skvělé modelky a dobrá agentura.


Kolekce návrhářky Olgy Vinogradové


Po  letech spolupráce s několika agenturami, můžeme  říci, že:
modelka může být krásná a k tomu mít dva doktoráty z elektrotechniky
modelka si nemusí po hodině zkoušení zapamatovat, že má sejít schodiště a udělat pózu
modelka  může  mít stále hlad
modelka může žít jenom z vody a cigaret
modelka může ztloustnout tak, že na přehlídce neoblékne šaty ušité na  její  míry
modelka může zhubnout tak, že vypadává i z bot
modelka je schopna hodit drahé šaty po svlečení na podlahu
modelka si  umí úsměvem získat sál
modelka umí jít tak, že šaty nevnímáte
modelka je schopna si spodní prádlo převléci při  teplotách na nule
modelka se převleče za 30 vteřinPicara boutique, Praha
Le Chaton, luxusní prádlo


  


             


Modelka se dokáže  ztratit!
A to  doslova a do písmene.  Jen si představte  situaci. Pět minut do začátku VIP přehlídky v zámecké galerii, předchozí historický program končí, plný sál diváků a   v zákulisí z osmi  modelek pouze jedna.  U štendru s prádlem podupávají nervní zástupci  prestižní firmy a modelky nikde. Napětí v zákulisí houstne, vydáváme se  modelky, v rozlehlém a potemnělém zámku,  hledat. Než je přivedeme, naše skvělá  moderátorka   zavelí dívkám z historické části,  převléknout a  nastoupit na molo. Dívky jsou tak v šoku, že neodporují a  bez průpravy   předstupují před diváky a " házejí pózy".  Po chvíli  přicházejí  nalezené modelky,  a  modní show jde dál...Foto: Jana Staňková, Foto - Styl ateliér,Pivovarská 108/II , 293 01 Mladá Boleslav


Modelky se našly (kolekce Matějovský)

Rychlá akce náhradnic (kolekce Matějovský)

Žádné komentáře:

Okomentovat