neděle 3. listopadu 2013

Co diváci nevidí I.Sálem zní hudba, světla reflektorů ozařují plochu, na které  se  míjejí krásné modelky v přesných intervalech. Modelky mají nádherné účesy, perfektní make up. V pozadí  se blýskají objektivy fotoaparátů,  jednotlivé vstupy komentuje usměvavá a pohotová komentátorka. Tak by měl  módní show  vidět divák. 

Co však  divák nevidí, jsou  týdny příprav,  sestavení  choreografie, výběr a sestřih hudby, práce vizážistek,  kadeřnic a mnoho dalších  detailů. 

Tak třeba choreografie....

Když jsme začínali, vypadalo to jednoduše. Modelka přijde, otočí se,  převleče se, jde.  Stálo  nás to   mnoho  času, stresu, zmatků, než jsme zjistili, že spousta  nápadů je v reálu neproveditelných. Někdy není čas, jindy chybí prostor. Přehlídka musí běžet, nelze mít prázdný sál, diváci chtějí vidět akci, nezajímá je, že v zákulisí se nestíhají modelky převlékat, že se rozbil zip u šatů, zlomil podpatek, vyvlékla  tkanice z korzetu. Show musí jít dál.

Když se choreografie  ujme profesionál (foto Robert Krubl)Jinak  se musí prezentovat historická móda,  jinak móda současná. A věřte, že vymyslet choreografii pro několik  bloků  přehlídek není legrace. Pokud však narazíte na skvělou modelingovou agenturu tak  jako my, pak stačí  nechat pracovat šéfku agentury.  A výsledek ?  Skvělý!Butik Jarsini (foto Robert Krubl)Mezitím je čas věnovat se části historické,  zkontrolovat, zda  modelky umí   podat ruku k políbení a pánové   vést dámu ve formálním držení 19.století.

(foto Robert Krubl)
(foto Katka Vítová)

Galantní chování minulých století  je třeba řádně procvičit.


(foto Robert Krubl)Barokni svatební šaty hraběnky Marie Markéty Walenstein, vyžadují  od modelky pevné držení těla a nosánek zdvižený  nahoru.


                                                                                        
(foto FOTOSTYL Jana Staňková, Mladá Boleslav)

I úvodní žhavé  tango v choreografii naší tanečnice - modelky Romči je nutné  vyzkoušet.

(foto Robert Krubl)

Choreografie nacvičena - módní show začíná....


(foto FOTOSTYL Jana Staňková, Mladá Boleslav)


2 komentáře:

 1. Moderní hadry mě neberou, obzvlášť pokud jsou navlečeny na vyzáblých modelkách, které jsou sexuální asi jako párek od Babiše:-(
  Ovšem ty staré obleky jsou velmi pěkné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme. Mám ráda dobové oblečení, mělo své kouzlo a prozradilo hodně o nositeli, a to se snažíme ukázat.

   Vymazat