čtvrtek 14. listopadu 2013(Design šperků Beauty from Jana, foto Fotostyl Jana Staňková )

 

 

Diadém....leží v tmách ..." ,  zpívá se  v muzikálu Drákula

Diadém,   během módní přehlídky   leží   pod světly reflektorů a tvoří důležitou součást téměř každého modelu.    Prezentovat     módní trendy   bez šperků a dalších dopňků ? To nelze.   Náhrdelníky,  brože,  náramky vyzdvihnou  každý model   o stupeň  výše, dotvoří návrhářovu představu.  A dobová móda?  Tak  ta si přímo říká o diadémy,  perlové  náhrdelníky, krásné  náušnice.


(Design šperků Beauty from Jana, foto Katka Vítová)

 
Když jsme objevili tuto, již dávno  objevenou skutečnost,  začali  jsme  před každou přehlídkou  plenit  šperkovnice všech příbuzných a  známých,   probírat    korálky     po mamince.   Ale stále to nebylo ono. Opět nám pomohla náhoda. Na  nádvoří zámku Sychrov, v dějišti našich podzimních módních akcí,  se objevila nová prodejna bižuterie firmy Beauty from Jana, a její majitelka nám nabídla spolupráci.
(Design šperků Beauty from Jana, foto Katka Vítová)


 Majitelka a  návrhářka  firmy Beauty  from Jana,   Ing. Jana Havrdová, navazuje na tradiční,  světově známou výrobu  jablonecké  bižuterie.  V její kolekci najdeme bižuterii vyrobenou  z mnoha druhů perlí, doplněnou   galvanizovanými kovy.  Šperky mají originální   design, který  si  navrhuje sama majitelka. 

 

(Design šperků Beauty from Jana, foto Katka Vítová)


A nejen to, pokud zatoužíte, po svém autorském šperku, vyrobí    vám originál dle    vašeho přání. Její obchůdek s krásou najdete v areálu zámku Sychrov a na  webu  http://www.beautyjana.cz
(Design šperků  Beauty from Jana, foto Fotostyl Jana Staňková)

V nabídce firmy  jsou  nejenom moderní šperky,   ale i     poklady, které výborně doplní  dobové šaty. Například náhrdelník  šitý z  černých perlí, typický pro konec  19.  století, se nám  zalíbil natolik, že se stal logem jedné módní akce.
(Design šperků  Beauty from Jana, foto Robert Krubl)

Barokní portrét  hraběnky Marie Markéty Walenstein se stal vzorem   pro výrobu replik drobných    šperků, které zdobí účes a ozdobu hlavy. 
(Design šperků Beauty from Jana, foto Fotostyl Jana Staňková)
             
  Ani   královna nemůže  vyjít na molo    bez diadému a perlového náhrdelníku.Sama majitelka firmy nejen, že nám vytváří krásnou  bižuterii, ale se svou nabídkou   se účastní i některých naších malých akcí.   O  jedné  říká: "...  Výlet do Kladna.Po crazy cestě přeplněnou  Prahou překvapilo město Kladno krásnou restaurací a milou atmosférou. Byl to šrumec, byl to fofr, ale prostě šikulky a šikulové i  tohle zmáknou....."
   

(Archiv muzea Bělá pod Bezdězem)


 Chcete vědět více ? Dočtete se v dalším článku ...

Žádné komentáře:

Okomentovat