pondělí 18. listopadu 2013

Zrcadlo mé znejmilejší   

aneb  Co diváci  nevidí II.


Než  vyjde modelka  před diváky,  projde  velkou úpravou, na které se podílejí šikovné ruce vizážistek a kadeřnic. Za pomoci jejich kouzelných kufříků  se nenápadná dívka s krásnými rysy změní v oslnivou krasavici. 

Vizážistky dokáží zázraky. Ten kdo viděl, co  dokáží reflektory a blesky fotoaparátů s  barvou  pleti,  pochopí, jak je jejich práce nutná.   Bez pomoci zázračných kelímků vypadá modelka na výsledné fotografii bledá až k nevíře,  a na DVD  záznamu  jako oběť Drákuly.  Pod dotykem štětců vizážistek se  z  unavené pleti modelky   stane zářící, zmizí kruhy pod očima, vyniknou rysy obličeje. 

Náročnější práce je make-up  modelek pro historickou část módní show, který  vyžaduje  znalost historie líčení a  musí odpovídat dobovému kostýmu i typu modelky. Při hledání té pravé  " make-up kouzelnice", nás provázelo  štěstí  začátečníků. Za vydatného přispění naší fotografky jsme  navázali  spolupráci s vizážistkou Mgr. Janou Zacharovou.  Po zásahu  Janiných  kosmetických  štětců   se modelky stávají dívkami ze starých portrétů.  Jana  v momentě vykouzlí iluzi dob dávno minulých,  aby vzápětí nalíčila  moderátorku dle současných módních trendů .

Mgr. Jana Zacharová se  kromě líčení  na módní přehlídkách   věnuje i make-up  poradenství a  profesionálnímu líčení.  Kdo by chtěl její služby vyzkoušet (doporučujeme!!! ), najde ji  na kontaktu janazacharova@email.czJeště pár tahů štětcem, převléci šaty  a moderátorka je připravena vyjít na pódium a vzbudit spícího skřítka.

(foto Fotostyl Jana Staňková)

  Honzo vstávej, módní show začíná !!


(foto Fotostyl Jana Staňková)


Pro svou práci vizážistky  Mgr.  Jana Zacharová využívá kosmetiku Kryolan, o které říká:
"..  KRYOLAN
je německá kosmetická firma s celosvětovým dosahem, která má nejširší nabídku profesionálních líčidel, dekorativní kosmetiky a pomůcek pro divadlo, film, televizi, video, foto, vizáž, fashion a body art.
Firma působí na trhu více než 65 let a má obchodní zastoupení na všech kontinentech. Posledních pár let zaměřila tato firma pozornost také na laickou veřejnost a její líčidla jsou vhodná a dostupná pro každou ženu, která se líčí.
Moderní make-up splňuje nejvyšší nároky uživatelek, dekorativní kosmetika je vhodná pro každodenní použití, nezatěžuje pleť, snadno a rychle se nanáší a hlavně vydrží i v náročném prostředí, a přitom vizáž působí velmi přirozeně.
V letech 2009, 2010 a 2011 se stal Kryolan exkluzivní značkou soutěže Miss Universe.
V roce 2010 se stal Kryolan exkluzivním sponzorem soutěže Miss USA...."

A zkušenosti modelek a zákaznic?  Make-up skvěle kryje a opravdu vydrží.  Což dokazuje i příběh naší mladičké modelky, která tak moc chtěla ukázat make-up spolužačkám ve škole, že nedbala rad a po  sobotní přehlídce se neodlíčila. V pondělí pak ukázala ve škole stále perfektní make-up. Dosti slov, přesvědčte se sami a  podívejte se na výsledky Janiny práce s kosmetikou Kryolan.


Modelky jsou připraveny vyjít na molo


(foto Fotostyl Jana Staňková)

(foto Fotostyl Jana Staňková)Kryolan pod září reflektorů.....

(foto Fotostyl Jana Staňková)

(foto Fotostyl Jana Staňková)


Příprava propagace k výstavě

(foto Jakub Frey) 7 komentářů:

 1. Skvělý blog! Jak je možné se přihlásit k odběru? Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 2. Děkujeme!!! To se hezky čte, když nás někdo chválí. On je to spíše deníček zmatků, které vznikají kolem přehlídek .
  Odběr příspěvků by měl fungovat po potvrzení odkazu úplně dole na této stránce. Těšíme se na další návštěvu, popř. na setkání na našich akcích .Krásný večer Hana

  OdpovědětVymazat
 3. Ještě upřesnění, došlo k malé úpravě stránek. Odkaz na odběr je po pravé straně stránek. Těšíme se připomínky a návrhy. Hana a Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám pocit, že to je odběr pouze komentářů. Já jsem myslela, že bych byla ráda členem - odběratelem příspěvků. To tu ale nevidím.

   Vymazat
  2. Dobrý den,

   omlouváme se ale trochu válčíme s technikou. Až se popereme a vyhrajeme, dáme vědět :) Děkujeme za trpělivost :)

   Vymazat
 4. Historické spodní prádlo by mne docela zajímalo;-)

  OdpovědětVymazat
 5. Je pěkné to ano, ale ve většině historických případů se některé, dnes běžné součásti, nenosily. A prádlo, které se nosilo v období od 19.sto do 40. let 20. stol, to by se dnes dalo nosit do ulic. ( to je citát jedné naší spolupracovnice, která je muslimka a pokud se na přehlídce prezentuje současné spodní prádlo, nesmí se jí zúčastnit.

  V loňském roce jsme měli noční a spodní prádlo jako téma přehlídky, včetně rituálu oblékání francouzského krále. Článek na toto téma se chystá.

  OdpovědětVymazat