pondělí 27. ledna 2014


Chtěla bych tančit jen,

                       protančit noc i den....................


(foto: Fotostyl Jana Staňková)

Možná   slova známé  písně,  možná prostředí zámecké galerie,  možná okamžitý nápad.  Výsledek ? Zrodil se   Ples na zámku, vyvrcholení  večerní módní show,  taneční večer v romantickém prostředí nočního zámku, určený pro menší společnost.

Zdánlivě jednoduchý nápad se ukázal jako velký oříšek,  rozlousknutí  nás  stálo mnoho hodin strávených u počítače  s mobilem na uchu.  Do příprav jsme zapojili přátele a známé. Ptali jsme  se na jejich představy. Už první odpovědi nám ukázaly,  že každý vidí ples trochu jinak.  

Romantik si řekne: Ples na zámku,  to je sen, stačí  zavřít oči a  snít o tom, jak pod rozzářenými benátskými lustry, za přísného dozoru rokokových dam shlížejících z rodinných portrétů,   galerií korzují ženy v pohádkových róbách v doprovodu zdvořilých kavalírů. Vzduch je prosycen vůní parfémů a květin,  světlo znásobuje  třpyt šperků,  sálem zní  krásná hudba. A začne řešit, s kým na ples půjde. Doma si obleče taneční boty a zkouší kroky valčíku.

Naproti tomu  pragmatik vidí: Ples na zámku, nádherné prostředí, uzavřená společnost, skvělá zábava, výborná příležitost  jak překvapit   životního partnera, popř.  lístky obdarovat obchodního partnera, spolupracovníka. A začne přemýšlet o zajištění   kvalitního  ubytování,  parkování a oblečení. Doma otevře Google a hledá nejkratší trasu na zámek.


(foto: Prof. Ing. Miroslav Husák,CSc.)

Shrnuli jsme vše dohromady a začali řešit jeden bod za druhým. Ubytování  a parkování bylo nejjednoduší. V těsné blízkosti areálu zámku  je  Zámecký hotel a velké parkoviště. Vymysleli jsme, jak uskutečnit co nejrychlejší přeměnu přehlídkového sálu na taneční, zajistili obsluhu baru. Nastal čas na zodpovězení nejdůležitějšího bodu.  Nalézt    hudebníky,  kteří dokáží svou hudbou oslovit naše hosty.  Probírali jsem spoustu možností, přikláněli se k různým hudebním tělesům, až  zvítězil návrh na  K Band, orchestr  z  Kladna  http://www.kband.cz/.     Ukázalo se, že náš výběr byl správný,  orchestr si svým   širokým repertoárem taneční hudby podmanil všechny tanečníky. Dokonce   si někteří   při odchodu zamlouvali pozvánky na další akci.


(foto: Fotostyl Jana Staňková)


Někdy si tak říkám,  co si asi o tom všem dění v galerii  povídají dámy a  pánové z  rohanovských  portrétů !

Žádné komentáře:

Okomentovat