pondělí 6. ledna 2014


 Korunou krásy každé  ženy je  účes 

     (List paní  a dívek,  1909)

    aneb  Co diváci nevidí III.

S výše   uvedeným textem z dob našich prababiček,  nelze než  souhlasit.  Ale... .... copak je možné při přípravě módních akcí žádat modelku, aby si stokrát pročesala kartáčem vlasy nebo  na kadeřnici chtít,  aby vlasy modelek tužila cukrovou vodou a natáčela na papírky? A  lze pořádat módní show,  ve které se předvádí nejnovější módní trendy a neznat současné modní trendy v účesové tvorbě?  A naopak, vynikne bohatost barokních šatů, pokud bude mít jejich nositelka účes  sestříhaný na 3 cm? 

To jsou základní otázky,  z  kterých musíme při pořádání módní show vycházet.  Na všechny  je jediná odpověď. Nalézt  kadeřnici,  která s vlasy umí kouzlit.  Vzhledem k počtu modelek,  šibeniční lhůtě na učesání,  je nutné mít kadeřnic více.  A my jsme je našli nebo možná, ony si našly nás.

A tak než vyjde první modelka na molo,   objeví se v zákulisí kadeřnické kufříky,  začnou hučet feny, zahřívají se kulmy a modelky se střídají před zrcadly. A věřte,  naše  kadeřnice - kouzelnice  to nemají jednoduché. V moderní části musí splnit představy návrhářek o leckdy až avantgardním účesu, v historické zase  vytvořit  dobový účes. Proto jsou  součástí stolku u zrcadla  publikace o historii a umění, s bohatou  fotodokumentací dobové módy. A nejenom to,  každý  účes musí vydržet několikero  převlékaní  (někdy dost drastické).  Učesáním modelek úloha kadeřnic nekončí, po celou dobu přehlídky  stojí v  zákulisí, připravené  opravit porušený účes.

Když odezní poslední tóny, zhasnou světla reflektorů a unavené modelky se posadí s šálkem kávy, naše kadeřnice- kouzelnice  zavřou kufříky, rozloučí se a odjedou do svých salonů zkrášlovat  své  zákaznice.


Autorskou kolekci doplňoval francouzský cop  (foto Fotostyl Jana Staňková)

Záplava vln a model  z butiku Jarsini (foto Katka Vítová)


Od prvních krůčku na poli módního průmyslu nás doprovází kadeřnice Petra Vitmajerová ze Studia In Mladá BoleslavPetra si dokonce vyzkoušela i roli modelky v historické části.
Mobile: +420 737 152  406 
Petra  a  jeji kouzla    (foto Fotostyl Jana Staňková)
(foto Fotostyl Jana Staňková)
(foto Fotostyl Jana Staňková)
(foto Fotostyl Jana Staňková)


O něco později jsme získali    Zuzku  Vitmajerovou z kadeřnictví v Bakově nad Jizerou
Mobile:    +420 732 107 303

Zuzka čaruje  (foto Fotostyl Jana Staňková)
(foto Fotostyl Jana Staňková)
(foto Fotostyl Jana Staňková)

(foto Fotostyl Jana Staňková)

Žádné komentáře:

Okomentovat