pondělí 22. září 2014

Ze zákulisí. Focení trochu jinak


Už jste někdy přemýšleli o tom, jak se vlastně fotí profesionální fotografie historické módy? Že je to důležitá práce, plná soustředění a přesnosti, správného postavení a nasvícení, o tom není pochyb. Co se ale děje, když se zrovna nefotí?

Při každé práci člověk potřebuje na chvilku vypnout a u každé práce, která je dělaná s láskou, je důležité se zasmát. Na našem posledním focení jsme si užili obojí, konečně jsme ale vyfotili i to kolem, o čem Vám můžeme vždy jen psát. 

Nádherné prostory, úžasní lidé a krásné šaty. To vše zaručuje kvalitu fotek, které vznikly. Jaké jsme ale vzbudili pozdvižení, když jsme si z krásných vnitřních prostor vyrazili na ulici mezi „normálně“ oděné spoluobčany? Nevěřícné pohledy, zvědavci stojící opodál i vykukující hlavy z obchůdků a restaurací, to vše bylo okouzlující. 

Na rušné hlavní ulici však probíhala oprava kolejí, a obecně známý vtip o dělnících „jeden maká, ostatní čumí“, při našich kreacích platil dvojnásob a dokonce mám pocit, že v prvním okamžiku nepracoval snad ani jeden. Největší bonbonek však přidal německý turista, který, když nás viděl, hlasitě zvolal, že se dnes asi špatně oblékl.

Focení jsme si opět užili nejen my ale i ostatní (doufáme), a tímto ještě jednou děkujeme paní Kadeřnici, za zapůjčení úžasného pejska na focení. Jednoduše tohle je důvod, proč naše akce děláme. 


   

A kdo by snad chtěl vědět, co skrývají šaty za tajemství, nechť se koukne do následující galerie.  


Foto: Martin Machač

Žádné komentáře:

Okomentovat