pátek 17. října 2014

  Není to zámek ledajaký, 

                   je to zámek pohádkový

  

(Sychrov dětem 2014)


".....V jedné krásné krajině stojí kouzelný zámek obklopený velkou zahradou. Není to zámek ledajaký, je to zámek pohádkový, zavřený na kouzelný klíč ukrytý v knize pohádek. Kdo knihu otevře a začne číst, ten oživí postavy ze zámeckých obrazů. Ty pak pobíhají po zámku, dívají se z oken ven,  vybíhají před zámek hledat nové kamarády......"
 
Pozor začínáme !  - foto Katka Vítová 


Slova  pohádky zahájila tradiční odpoledne věnované dětem. Zámecký park se rozezněl dětskými hlásky, slunce vykouklo z oblaků a zvědavě přihlíželo, co se to zase na sychrovském zámku  děje.  Na  zámeckém  schodišti  se objevily   děti a jejich maminky v dobových kostýmech. Začal     pohádkový příběh, který komentovala moderátorka Lenka. Pohádku uzavřela Škola princů a  princezen, kde se  děti učily velmi  důležité věci ze života  princů a princezen, jako například: jak bojovat s drakem nebo jak spát na hrášku. Úspěšní absolventi školy byli  korunováni na prince a princezny a alespoň na okamžik usedli na královský trůn.

Nejlepší je "točavá" sukně     foto Katka VítováPohádkovému odpoledni předcházely velké přípravy a zkoušky programu. V zázemí bylo rušno, zkoušely se kostýmy,  doplňky, účesy a líčení.  Děti radily maminkám, které šaty jim nejvíce sluší, tatínkové pomáhali připravovat hlediště,  chválili i kritizovali  modelky z řad maminek, babičky zvědavě nakukovaly. Dívky  si užívaly dlouhých a hlavně "točavých"  sukní, chlapci oblečení do "matrojzku" si zkoušeli galantní chování minulých dob, aby mohli  maminkám nabídnout rámě. Rozruch mezi návštěvníky zámku způsobil i přesun kostýmovaných účinkujících přes prostory zámecké expozice. Procházející turisté jen nevěřícně kroutili hlavami, kde se vzalo tolik krásných princů a princezen a všichni se na sebe usmívali. 
Nácvik úklony    foto Katka Vítová


Úsměvy na tvářích zůstaly všem i během odpoledne. Po skončení programu děti odjížděly domů  s malými dárečky od firmy Hamé,s.r.o.   a krásnými mýdly od firmy ForMerco.


Mýdla značky ForMerco  pro princezny jako stvořené   foto Katka Vítová


Máme rádi Hamé   foto Katka Vítováfoto Katka Vítová

foto Katka Vítová


foto Katka Vítová

foto Katka Vítová A  nezbývá než dodat - za rok se sejdeme na SYCHROVĚ !

2 komentáře:

  1. Takové akce pro děti jsou naprosto kozelné! :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děti jsou skvělé, vždy akci tak nějak dotvoří a my dospělí jen koukáme s pusou dokořán. Dětský Sychrov bude příští rok v červnu. Přijedte se podívat, kafe nebo čaj uvaříme, dobrá parta zaručena. Hana

      Vymazat