sobota 27. června 2015


Naše paní Josefína

aneb co diváci nevidí IV.


Úspěšnou módní přehlídku nedělají jenom šaty a modelky, ale také to, co se děje v zákulisí. Ráno přicházejí  rozespalé modelky, často zachumlané do svetrů a šátků, neboť většina našich akci se odehrává v zámeckých prostorách. A takové říjnové ráno na zámku umí  být  pěkně nepřívětivé, to mi věřte! Začíná zkouška choreografie,  dívky 21. století  odkládají svetry a jedna po druhé mizí v zákulisí,  odkud se po chvíli vrací s komplikovanými účesy dob dávno minulých a rozzářenou pletí. Dámy ze zámeckých portrétu  na vše  přísně dohlíží,možná i tiše závidí. a říkají si jaká to jsou v tom 21. století kouzla a čáry. Ne ne  milé zámecké dámy, to nejsou kouzla, to je salon  Josephine  !

Zákulisí není kouzelná komnata, nýbrž skrývá  vizážistky a kadeřnice s jejich  kouzelnými kufříky plnými různých propriet, štětců, sponek a kartáčů. Vzduch voní kávou, laky na vlasy a horkou žehličkou  U  historického zrcadla stojí kufřík plný líčidel a kulma  na vlasy. 

Příprava přehlídky začíná
Příprava historické části není pro naše čarodějky, alias  vizážistky a kadeřnice,  vůbec jednoduchá. Předchází jí  pečlivá průprava  a konzultace nad odbornými knihami. Následuje několikahodinový maraton, kdy se naše kouzelnice nezastaví, včetně majitelky  salonu.  Začátkem přehlídky pro ně práce nekončí, pomáhají převlékat modelky, opravuji poničený makeup a účesy. Přes to jim úsměv ze rtů nemizí.
Po skončené  akci si obléknou historický kostým a zkusí si roli  modelek, zatím jen pro ztichlý sál.


Když se fotografka a majitelka kosmetického salonu změní na modelky


Když pak přijde dětská akce, zvládne majitelka salonu učesat a nalíčit všechny účinkující. Zvládne  také  změnit se i s dcerkami na modelky, Jediné na co jí nezbude čas je vlastní účes. Přesně podle pořekadla o ševcově ženě, která chodí bosa.

Foto: Jana Stańková

Žádné komentáře:

Okomentovat