neděle 5. července 2015

Jedna nevěsta za druhou


aneb když  zněly zvony svatební ....

Zámek Sychrov je častým a oblíbeným dějištěm svateb.  V  zámeckém parku,  galerii,  kapli a dalších prostorách   již   zaznělo  "ano" v mnohokrát.  Jsou dny, kdy jedna svatba střídá druhou,  na nádvoří se mísí návštěvníci zámku se svatebčany. Přítomné  zástupkyně něžného pohlaví, bez rozdílu věku,   hodnotí nevěstiny šaty,  kritizuji či obdivují.

Co se týče možností hodnocení svatebních šatů,   první květnová sobota překonala očekávání. Zámek  pořádal tradiční Svatební  dny, veletrh, na který přicházejí  budoucí svatebčané, aby si vybrali to nejlepší pro svůj velký den.  Novinkou letošního ročníku byla malá módní přehlídka svatebních šatů.

Nejmladší modelky


Přehlídka byla krátká, ale  přes to stihla divákům ukázat několik historických svatební modelů,  prezentovat  modely ze svatebního salonu  Paris Look  a představit  originální  modely  autorské tvorby značky Meescha PZámecké nádvoří


Zámecké nádvoří po druhé


Přípravy  přehlídky byly hektické, svatební šaty, ať již  historické, současné či z  autorské kolekce,  jsou komplikované na oblékání, doplňky atd.  Složitá byla i cesta  přes zámecké nádvoří, úzké schodiště a prohlídkovou trasu  k dějišti přehlídky, schodišti do zámeckého parku.

Šaty značky Meescha P


Historické šaty a točité schodiště
Cesta  expozicí


Za 5 minut začínáme
Odměnou  modelkám   byly obdivné pohledy a  cvakání fotoaparátů i mobilů návštěvníků zámku. V některých případech zvídavé turistky nelenily opustit výklad průvodce, dojít k modelce a prohlédnout si šaty zblízka. Modelky se tak mohly pocvičit v konverzaci hned v několika světových jazycích.


Moderátor
Kolekce značky Meescha P.

Svatební salon Paris LookPodrobné povídání o jednotlivých šatech najdete  příště.

Kdo z vás chce vědět  o zámku více nebo hledá misto pro svůj velký den    zámek Sychrov

Foto: Jana Staňková

Žádné komentáře:

Okomentovat