neděle 25. října 2015

Kouzla a čáry naší kadeřnice 

aneb dnes češe Markéta

Uběhl týden ode dne, kdy  se  na zámku Sychrov konala Velká módní show. Počasí nám příliš nepřálo, Sychrov dostál svému jménu, stručně řečeno, na Sychrově bylo sychravo.  Modelky se choulily do svetrů a kabátů, během zkoušky upíjely z termohrnků horký čaj a zmrzlé  ruce schovávaly do kapes. Hned  ráno nás čekalo   nemilé překvapení.  Galerie,  kde přehlídka tradičně probíhá,  se restauruje. Naše malá,  útulná šatna, umístěná hned za galerii, je v současné době bez topení, omítky  a portrétů zámeckých dam, které nám vždy dělaly  společnost.

Ve vlezlé zámecké  zimě se nedalo vydržet celý den, kadeřnice a vizážistka musely  zůstat ve vedlejší budově. Obsah svých kouzelných  kufříků  rozprostřely  v malém  prostoru bytečku, jak se říká ubytovně průvodců.  Pravda, modelky se zahřály při přebíhání z jedné budovy do druhé a zdolávání  točitého zámeckého schodiště, ale ztratila se tak potřebná časová návaznost.  Silné zámecké zdi brání mobilnímu  signálu,  než jedna modelka doběhla pro druhou, chvíli to trvalo,  k tomu se přidal fakt, že pokojík v bytečku má okna do dvora, osvětlený je malým  zámeckým lustrem a sluníčko se schovalo za mraky.  Tablet  s obrázky dobového líčení a účesů se skrýval v šeru,  kout pod oknem se změnil v kadeřnický salon. Naše  skvělé spolupracovnice však vše zvládly a první   přehlídka začala s minimálním zpožděním.

Márkéta vytváří učes z období druhého rokoka. Foto Jana Staňková
A že to byla práce veliká.  Vytvořit dobové účesy  třinácti modelkám v rozmezí několika hodin, to vyžaduje neskutečné úsilí a um, nehledě na nutné studium dobových vzorů. Nesmíme zapomenout ani to, že historické  účesy vycházejí z dlouhých vlasů,  ženy v minulosti si vlasy nestříhaly od dětských let. Dnešní modelky mají vlasy poněkud kratší,  vytvořit repliku dokonalého historického účesu v minimálním časovém limitu, není vůbec jednoduché. Markéta Ramešová  to dokáže. Účesy od ní jsou dokonalé, vydrží několikero hektické převlékání během akce. Markéta je precizní, svou práci neodbude i když ví, že na závěr bude modelka v klobouku.
Vytvoří i ryze současnou kreaci pro moderátorku.


A tak mohu doporučit, pokud si přejete mít dokonalý účes  a Mladá Boleslav je pro vás   dosažitelná, objednejte se u Markéty na t. č. 732 154 544.

Na závěr fota od Markéty o Markétě aneb  výsledky jejich kouzel s hřebenem, sponkami a fantazií.Žádné komentáře:

Okomentovat