neděle 4. října 2015

Už jen 2 týdny zbývají do Velké modní show,

aneb když na zkoušku dohlíží maxipes Fík

No, tak dobře  maxipes se nejmenuje Fík, ale Bax. To přeci nevadí, ne? Bax je milý, hledá v každé  tašce svačinu, občas stoupne někomu na nohu,  má neustálý hlad a patří majitelům  FitClubu.  Právě tady proběhl trénink  chůze v dlouhých sukních, pukrlete a dalších důležitých nezbytnosti, které patří k přehlídce historické módy.
  
A proč je takový tréning nutný? Protože dnešní  dívky a ženy při  chůzi v  dlouhé sukni ztrácejí jistotu. I v médiích vidíme, jak si celebrity či modelky dlouhou  sukni neustále přidržují, vyhrnují nad kolena.  Není tedy  divu, že se tento způsob nošení dlouhých sukní dostal do podvědomí veřejnosti. Jenže,  naše přehlídky evokují doby minulé, kdy naše prapraprababičky oblékaly dlouhou sukni denně. Chodily v ní  například na  výlety,   jezdily na koni, věnovaly se domácnosti. Doba vyžadovala, aby dámské nohy zůstaly skryté. Ještě ve viktoriánské době  stávali mladí muži před kostelem a čekali, zda dáma při vystupování z kočáru odhalí kotník.  
Naši předci by asi nevěřícně kroutili hlavou, při pohledu na dnešní modelky v našpendlených  šatech, které trénují sebejistou chůzi  na balančních balonech, za pobaveného poštěkávání Baxe.  Trénink byl spojený  s fittingem, zkoušely se rozešité  šaty a upravovaly nové přírůstky originálů dobových šatů.  Přítomnost Baxe  zapříčinila, že poťouchlí skřítci- nepořádníčci zůstali doma a neschovávali nám šaty a špendlíky. Doma zatím přibývají nažehlené šaty na štendru a oděvní doplňky v prádelním koši. Skřítci trochu zlobí, například zamotávají nitě, schovávají krajky a knoflíky, do toho neustále zvoní telefon,. Núprosný kalendář připomíná už brzy bude 17. říjen 2015 a v galerii zámku Sychrov začne VELKÁ MÓDNÍ SHOW,  na kterou Vás všechny srdečně zveme! Vstupenky si můžete koupit z pohodlí domova tady nebo je zakoupíte v den konání přehlídky  na Sychrově. 

A teď promiňte, jdu vařit krupicovou kaši skřítkům - nepořádníčkům. Prý to pomáhá.

  
Žádné komentáře:

Okomentovat