sobota 20. února 2016

Rok  2016 začal pohádkou

aneb  Ples pro Popelku II.

Začátek kalendářního roku je třeba oslavit. A to nejlépe tancem ve skvělé společnosti.  To přeci  vědí všichni, to ví   i královna Růženka Růžová I.   A tak se královna  rozhodla uspořádat již druhý ples pro Popelku.   Pozvány byly všechny děti, (promiňte  oprava!), všichni princové a princezny z okolních království. 

První lednovou neděli  sál   Na Marjánce přivítal vzácné hosty.  Zatímco dospěli se pohodlně usadili ke stolkům se  šálkem dobré kávy či čaje, princezny si poupravily korunky a plesové róby, princové a rytíři  rychle zkontrolovali, zda se někde neskrývá nebezpečný sedmihlavý drak. 

Zazněly fanfáry a Její veličenstvo královna Růženka Růžová I.  zahájila ples spojený s  druhým ročníkem Školy princů  a princezen. Ples začal, tančilo se, někdy i zpívalo. V přestávkách mezi tancem probíhala výuka  veledůležitých předmětů, jako je stavba perníkové chaloupky, přebírání hrachu a buzení královny.

Přincezny a princové začínáme!

Výuka princů a princezen je náročná. Někdy  museli pomoci i rodiče. Například přebrat hrách a čočku, to je velmi těžký úkol. Obzvláště v případě, že  holoubci zapomenou přiletět.


Pomůcky pro výuku přebírání hrachu jsou připraveny

Ani stavba perníkové chaloupky není zrovna jednoduchá. Víte, jak je těžké spočítat, kolik perníčků je potřeba na střechu?

Perníková chaloupka těsně před dokončením

Čas ubíhal přímo zběsile, než se všichni nadáli,  byl tu závěr plesu.  Princové a princezny si  vybrali   z košíku oříšek, podívali se, zda neskrývá plesové šaty,  rozloučili se s královnou a spolu s rodiči odjeli do svých království. Domů odjela i královna a její dvůr.

Nácvik dvorského pukrlete
Poslední úklona
A tak nezbývá než  dodat, sejdeme se na III. Plese pro Popelku!

Foto: Martina Neubauerová

Žádné komentáře:

Okomentovat