neděle 3. dubna 2016

Móda  císařovny Sisi, valčík s císařem, brána do pekel, ples na hradě Houska,

aneb jak to všechno bylo

 

 

(Omluvte prosím, kvalitu fotografií, jsou foceny mobilním telefonem).

Hrad Houska zde se skrývá mezi lesy,   od dávnověku se o něm říká, že skrývá bránu do pekel.  Je to pravda nebo  pověst?   Nezkoumali jsme,  nezbyl nám čas,  byli jsme  s přehlídkou dobových kostýmů, součástí programu Hradního plesu na Housce.
Pro naše modelky to začalo to jako vždy   péči  našich kouzelnic, vizážistky Josefiny a kadeřnice Markéty. Salon  Josephine připomínal pohádku o kouzelném mlýnku. Do dveří   vstoupily  současné dívky s mobilem na uchu  a nezbytným kelímkem kávy ze Starburst v ruce, usedly do křesla, kouzlo začalo.  Cvakl Josefinin kosmetický kufřík, zacinkaly skleničky s líčidly, ještě pár tahů  štětcem, a už se modelky ujala Markéta.  Její  šikovné ruce zapletly do vlasů několik metrů stuhy, přidaly hrst sponek a ozdobných spon, vzduchem zavoněl  lak na vlasy. Kouzlo bylo dokončeno.


Přípravy vrcholí. Foto: Markéta Ramešová

Na modelku se z  zrcadla  díval  obraz  dívky z  doby císaře Františka Josefa.

 
Foto: Markéta Ramešová

Foto: Markéta Ramešová

Foto: Markéta Ramešová

V mezičase jsme dokončili  poslední fitingy šatů, nastal čas poděkovat Markétě, a vyrazit směr hrad Houska. Cestu malinko zkomplikovala navigace v jednom autě, která se rozhodla. že nás povede  na Housku  oklikou. To asi, aby si posádka, modelky z Prahy, prohlédla  krásy  Českého Ráje.  Poslední úsek cesty, plný příkrých zatáček, vedl lesy. Stmívalo se, cesta se klikatila, byla plná kamenů a kořenů stromů. Najednou, jako  v pohádce,  se před námi objevil slavnostně nasvícený hrad. Nazdobené interiéry umocnily atmosféru doby císařství.

Zdroj fota:https://www.facebook.com

Nastala naše,  nepříliš oblíbená zábava, museli jsme  vynosit všechny koše se šaty a doplňky. A  po klikatých schodech je přenést do Loveckého salonku, který se stal naším zázemím.

Foto: Josefína Šjutevová

Po rozložení garderoby se ukázalo, že ani středověcí stavitelé nepočítali s tím, že  móda druhého rokoka bude   objemná. Naše spodničky, klobouky a šaty  zabraly přes polovinu salonku tak, že když dorazil  císařský dvůr (herci z divadla v Mladé Boleslavi),  málem se nevešel. Jejich císařská veličenstva to však brala s humorem, a tak jsme pomohli zašněrovat císařovnu, půjčili jsme císaři zavírací špendlík na šerpu, a pak nám již  nezbylo nic jiného, než čekat na naše vystoupení. Nahoře v prvním patře byl zatím slavnostně zahájen ples. Než císař a hosté  odtančili svůj valčík, bylo o modelky skvěle postaráno. 

Foto: Josefína Šjutevová

Ještě, že už modelky byly zašněrované v korzetu, jinak nevím, nevím, jak by to dopadlo! Jidlo bylo skvělé, personál milý a talíře se stále plnily.


Foto: Veronika Soukupová

A co bylo dále? Tak to si povíme příště. 

Aby vám čekání rychleji uteklo, můžete se podívat na další fota zde. Pokud se rozhodnete  vyzkoušet šikovné ruce našich kouzelnic, stačí zavolat: vizážistka Josefína Šjutevová t.č.777 786 002, kadeřnice Markéta Ramešová  t.č. 732 154 544.

Kdo se chce osobně přesvědčit o tom, zda hrad Houska skrývá opravdu bránu do pekel, může si naplánovat výlet tam.

Žádné komentáře:

Okomentovat